KAŻDY PRZEDSZKOLAK – MAŁY PATRIOTA – WIELKI CZŁOWIEK - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

ZADANIE 33. Plakat „Każdy przedszkolak – Mały Patriota – Wielki Człowiek” – zapoznanie wychowanków z Prawami Dziecka – Prawami Człowieka.

20. listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To wyjątkowy dzień w roku, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. W tym dniu przypada także rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu mówiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o Prawach Dziecka.

Z tej okazji w naszym przedszkolu we wszystkich grupach zwróciliśmy uwagę na prawa dzieci na całym świecie. Przedszkolaki dowiedziały się lub przypomniały sobie, jakie są ich prawa obejrzały tematyczne filmy edukacyjne, wykonały wspólne plakaty na temat praw dziecka.

Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko, na znak solidarności z dziećmi z różnych części naszego globu, którym pomaga UNICEF. Wszystkie działania tej organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie, a symbolem organizacji jest właśnie kolor niebieski.